Spis 'krakoskich' dobrodziejów

10 listopada 2023

Opis akcji

SPIS 'KRAKOSKICH' DOBRODZIEJÓW

Od wielu lat Biblioteka Polskiej Piosenki jest inicjatorem wielu akcji artystycznych i społecznych. Warto wymienić kilka z nich: Krakowska Lekcja Śpiewania, Pogromcy Bazgrołów, Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, Narodowy Bar Mleczny i wiele innych.

Sukces tych inicjatyw w dużej mierze zawdzięczam pomocy życzliwych mediów, zwykłych ludzi, urzędów i instytucji. Dlaczego?

Entuzjazm i determinacja zawsze zbliżały do siebie ludzi dobrej woli, którzy poświęcali swój prywatny czas na realizację wyznaczonych celów.

Nie każdy ma tyle szczęścia co ja, więc… po wielu latach przyszła pora na rewanż.

Od lat obserwuję próby „naprawy tego świata” przez „pozytywnie zakręconych”, aktywistów oraz innych krakowskich dobroczyńców.

Nie jest ich zbyt wielu i nie wszyscy potrafią skutecznie zrealizować swoje cele.

Dlatego zapraszam do współpracy i zgłaszania szlachetnych projektów, za którymi nie stoi wielki biznes lub publiczne granty. Poszukuję pozytywnie zakręconych, aby móc wesprzeć ich w początkowej, często trudnej drodze do sukcesu.

Zachęcam, aby przesyłać na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl kandydatury ludzi, organizacji, stowarzyszeń, które Waszym zdaniem reprezentują szlachetne inicjatywy, pozbawiane cynizmu, polityki i tymczasowości.

Moja pomoc to prezentacja takich działań w trakcie cyklicznych koncertów Krakowska Lekcja Śpiewania, które od lat gromadzą tłumy ludzi na Dużym i Małym Rynku.

Waldemar Domański

Dotychczasowi laureaci

DOTYCHCZASOWI LAUREACI:

  • Druhna Chodkiewicz i ZHP – za akcję oddawania szpiku
  • Jolanta Kapica – za zainicjowanie pomysłu utworzenia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej kąpieliska Zakrzówek, które stało się wielką atrakcją Krakowa
  • Zarząd Zieleni Miejskiej – za wsparcie i realizację obywatelskiej inicjatywy utworzenia kąpieliska Zakrzówek, które stało się wielką atrakcją Krakowa
  • Profesor Piotr Chłosta – za wybitny wkład w profilaktykę i leczenie „męskich chorób” oraz zamianę chorób agresywnych i śmiertelnych na choroby przewlekłe lub zdrowie
  • Piotr Stanisław Ronduda – za stworzenie na mapie Krakowa miejsca spotkań ludzi dobrej woli, za umiejętności integrowania mieszkańców

Spis "Krakoskich" Dobrodziejów - 3 maja 2023 r. 84. Krakowska Lekcja Śpiewania

27 lipca 2023 / OKBPP

Spis KRAKOSKICH DOBRODZIEJÓW - 85. Krakowska Lekcja Śpiewania - 5 sierpnia 2023

7 sierpnia 2023 / OKBPP