System Wypożyczeń Online

Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” informuje, że z dniem 28 maja 2021 r. został uruchomiony nowy, zintegrowany z CBPP, System Wypożyczeń Online. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań nie ma już konieczności instalacji żadnego środowiska uruchomieniowego, do korzystania z systemu wystarczy zwykła przeglądarka. Wypożyczalnia działa również na urządzeniach mobilnych takich, jak smartfony i tablety.

System Wypożyczeń Online to klasyczna działalność biblioteczna realizowana współczesnymi środkami. Czytelnik przeszukuje zasoby Biblioteki i wypożycza publikacje przechowywane w wersji cyfrowej. Ograniczona liczba dostępnych egzemplarzy i czasu wypożyczeń oraz unikatowe, jednorazowe znaki wodne – wszystko to sprawia, że próba nieautoryzowanego rozpowszechniania udostępnianych cyfrowo publikacji wymagałaby podjęcia przez użytkownika czynności równie uciążliwych i czasochłonnych, co analogiczne działania wobec klasycznych, drukowanych pozycji książkowych.

Chcemy nadal propagować cyfrowe wypożyczenia publikacji, które dotychczas mogły być badane tylko w czytelniach. Ułatwimy tym samym dostęp do treści naukowych Czytelnikom z odległych miejscowości, pracownikom naukowym i wszystkim zainteresowanym. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by prawa własności intelektualnej twórców były zawsze poszanowane.

Rejestracja w systemie