Kołysankownia

15 maja 2023
Opis warsztatów

Spotkajmy się na warsztatach, podczas których będziemy mogli na chwilę zostawić troski dnia codziennego i poprzez muzykę „pobyć naprawdę, na 100 procent” tylko z dzieckiem.

Do udziału w warsztatach zapraszamy kobiety (także te w ciąży), tatusiów, babcie, dziadków, wujków, ciocie, opiekunów wraz z dziećmi.

Śpiew jest naturalną formą ekspresji człowieka. Ludzie śpiewali od zarania dziejów, śpiewem wyrażali swoje uczucia i myśli. Kołysanki zajmują szczególne miejsce wśród pieśni. Rodzice pod każdą szerokością geograficzną śpiewają dzieciom by je uspokoić, ukoić smutek, a także ukołysać do snu. Śpiewając rodzic wyraża swoją miłość do dziecka, ale także stwarza przestrzeń dla budowania więzi i bliskości.

Zajęcia rozpoczną ćwiczenia oddechowe, podczas których zrelaksujemy swój umysł i ciało. Będzie też czas na wymianę doświadczeń i rozmowę. Najistotniejszą częścią spotkania będzie poznanie kanonu kołysanek, które mogą towarzyszyć w codziennym usypianiu i uspokajaniu maluchów.

Zajęcia poprowadzi Marta Saciuk-Sędzielarz - wykształcona śpiewaczka, aktorka i mama na pełen etat. Współpracuje z krakowskimi teatrami. Od lat z powodzeniem prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty będą miały charakter cykliczny. Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki.

Rezerwacja terminu

PATRONAT MEDIALNY