Opis
W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie spotkamy się na Rynku Głównym, aby śpiewająco świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Krakowska Lekcja Śpiewania „Droga Niepodległości” została przygotowana w zmienionej formule – odbędzie się w sieci i na antenie Radia Kraków.
W historyczno-muzyczną podróż zabierze nas Waldemar Domański, pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki. Usłyszymy utwory wykonane przez artystów Teatru Loch Camelot. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Krakowska Lekcja Śpiewania – to już ponad 76 koncertów, podczas których publiczność uczy się śpiewania polskich piosenek, pieśni i kolęd.
Do tej pory rozdano około 500 tys. bezpłatnych śpiewników, z których wyśpiewało ich treść blisko pół miliona ludzi.
Krakowska Lekcja Śpiewania – pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki - Waldemar Domański, który od niemal 20 lat realizuje hasło „patriotyzm nie musi być cierpieniem!”.
Krakowska Lekcja Śpiewania – to „promotor” idei utworzenia Biblioteki Polskiej Piosenki. Stała obecność tysięcy ludzi na każdym koncercie ostatecznie przekonały władze Krakowa o potrzebie utworzenia tej instytucji w 2007 r. Biblioteka Polskiej Piosenki to autoryzowane źródło informacji dotyczących polskiej pieśni i piosenki. Od kilkunastu miesięcy Cyfrowa Biblioteka odnotowuje ok 2 milionów odsłon miesięcznie!
Wykonawcy Pomysłodawca cyklu, scenariusz
Waldemar Domański
W nagraniu udział wzięli
Artyści Teatru Loch Camelot
Barbara Stępniak-Wilk
Kinga Nurkowska
Joanna Wójtowicz
Katarzyna Wrońska
Łukasz Kozub
Bartłomiej Rados
Bartosz Buława
Wiktor Kwarciak
Michał Gołębiewski
Miłosz Wilk
gościnnie
Benedykt Cyran
Opracowanie muzyczne
Fundacja Loch Camelot
Realizacja Realizacja
INPRESS
Rafał Nowak-Bończa
Tomasz Świerczek
Michał Sroka
Łukasz Czarnecki
Jan Ingarden
Nagrania zrealizowano w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
oraz
Muzeum Książąt Czartoryskich,
oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.