Lekcja ¦piewania
Spis piosenek
SPIS PIOSENEK:
1. LEĆ ORLE BIAŁY
2. MAZUREK TRZECIEGO MAJA
3. ¦WIĘTA MIŁO¦CI
4. ODEZWA NIKOŁAJA REPNINA
5. MARSZ KONFEDERATÓW BARSKICH
6. PIE¦Ń KONFEDERATÓW BARSKICH
7. POLONEZ TRZECIEGO MAJA
8. ODWAŻNY POLAK NA MARSOWYM POLU
9. TRZECI MAJ
10. O DEMOKRACJI
11. PRZY SADZENIU RÓŻ
12. WŁADZA
13. POCHWALONE NIECH BĘDˇ PTAKI
14. TAKI KRAJ
15. STANISŁAW AUGUST PONIATOWSKI
16. LONDYN 08:15
17. OJCZYZNA
18. NIE PYTAJ O POLSKĘ
19. DOBRANOC OJCZYZNO
20. MAJ
21. POLONEZ
22. NIECH SIĘ W NAS GOI
23. PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK – GDYBYM CI JA MIAŁA
Opis lekcji

3 maja 2016 r.,
Kraków, Mały Rynek,
godzina 17.00

3 maja 2016 roku na Małym Rynku w Krakowie odbyła się jubileuszowa, 60. Lekcja ¦piewania. Tradycyjnie Arty¶ci z kabaretu Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzon± na Małym Rynku wielotysięczn± publiczno¶ci± za¶piewali najpiękniejsze polskie pie¶ni i piosenki. Koncert poprowadzili Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej Dyrektor kabaretu Loch Camelot. Na tę szczególn± okazję Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała 4000 bezpłatnych ¶piewników. Koncert tradycyjnie otrzymał honorowy patronat profesora Jacka Majchrowskiego.

Akcja społeczna Pogromców Bazgrołów
„Kochasz ten kraj to… po nim nie bazgraj!!!”

Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, a jednocze¶nie Szef Pogromców Bazgrołów poprosił publiczno¶ć, aby ta wsparła działania Pogromców Bazgrołów. O godzinie 16:50, tuż przed Lekcj± ¦piewania została nagrana wypowiedĽ zgromadzonej publiczno¶ci, która powtórzyła do kamery zdanie z kampanii promuj±cej miasto bez bohomazów: „Kochasz ten kraj to… po nim nie bazgraj!!!”. Zarejestrowany materiał będziemy rozpowszechniać w¶ród polityków, w Ministerstwie Sprawiedliwo¶ci i rozsyłać do mediów. Więcej na temat akcji w najnowszym ¶piewniku 60. Lekcja ¦piewania.

Koncert z cyklu BPP przedstawia: występ laureatów konkursu ¦piewać każdy może.

3 maja na scenie Lekcji ¦piewania wyst±pili młodzi, krakowscy, zdolni arty¶ci; laureaci kultowego, nieistniej±cego już konkursu „¦piewać każdy może”. Publiczno¶ć zgromadzona na Małym Rynku usłyszała półgodzinne recitale Natalii Kwiatkowskiej, Ewy Novel, Adriana Sztupke oraz Bartosza Przytuły. „¦piewać każdy może” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych konkursów piosenki. Jednocze¶nie jest to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Krakowa. W Rotundzie od ponad 30 lat, co miesi±c uczestnicy konkursu mieli szansę zaprezentować swoje umiejętno¶ci wokalne przed profesjonalnym jury i za¶piewać na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. Konkurs wyłonił takie talenty jak: Grzegorz Turnau, Renata Przemyk czy Grzegorz Halama.

Krakowskie foto-atelier z „efektami specjalnymi” Biblioteki Polskiej Piosenki

Dodatkowa atrakcja Lekcji ¦piewania to atelier fotograficzne, w którym każdy chętny miał okazję wykonać pami±tkowe zdjęcie w stroju krakowskim. Aby uatrakcyjnić nasze fotografie modele pozowali na specjalnym zielonym tle, które pozwoli podkładać podczas elektronicznej obróbki różne tła i „efekty specjalne”.

60. Lekcja ¦piewania

20 grudnia 2015 / BPP

60. Lekcja ¦piewania

3 maja 2016 / BPP

PATRONAT MIEDIALNY