Lekcja Śpiewania
Spis piosenek
SPIS PIOSENEK:
1. LEĆ ORLE BIAŁY
2. MAZUREK TRZECIEGO MAJA
3. ŚWIĘTA MIŁOŚCI
4. ODEZWA NIKOŁAJA REPNINA
5. MARSZ KONFEDERATÓW BARSKICH
6. PIEŚŃ KONFEDERATÓW BARSKICH
7. POLONEZ TRZECIEGO MAJA
8. ODWAŻNY POLAK NA MARSOWYM POLU
9. TRZECI MAJ
10. O DEMOKRACJI
11. PRZY SADZENIU RÓŻ
12. WŁADZA
13. POCHWALONE NIECH BĘDĄ PTAKI
14. TAKI KRAJ
15. STANISŁAW AUGUST PONIATOWSKI
16. LONDYN 08:15
17. OJCZYZNA
18. NIE PYTAJ O POLSKĘ
19. DOBRANOC OJCZYZNO
20. MAJ
21. POLONEZ
22. NIECH SIĘ W NAS GOI
23. PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK – GDYBYM CI JA MIAŁA
Opis lekcji

3 maja 2016 r.,
Kraków, Mały Rynek,
godzina 17.00

3 maja 2016 roku na Małym Rynku w Krakowie odbyła się jubileuszowa, 60. Lekcja Śpiewania. Tradycyjnie Artyści z kabaretu Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Małym Rynku wielotysięczną publicznością zaśpiewali najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Koncert poprowadzili Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki Waldemar Domański oraz Kazimierz Madej Dyrektor kabaretu Loch Camelot. Na tę szczególną okazję Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała 4000 bezpłatnych śpiewników. Koncert tradycyjnie otrzymał honorowy patronat profesora Jacka Majchrowskiego.

Akcja społeczna Pogromców Bazgrołów
„Kochasz ten kraj to… po nim nie bazgraj!!!”

Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, a jednocześnie Szef Pogromców Bazgrołów poprosił publiczność, aby ta wsparła działania Pogromców Bazgrołów. O godzinie 16:50, tuż przed Lekcją Śpiewania została nagrana wypowiedź zgromadzonej publiczności, która powtórzyła do kamery zdanie z kampanii promującej miasto bez bohomazów: „Kochasz ten kraj to… po nim nie bazgraj!!!”. Zarejestrowany materiał będziemy rozpowszechniać wśród polityków, w Ministerstwie Sprawiedliwości i rozsyłać do mediów. Więcej na temat akcji w najnowszym śpiewniku 60. Lekcja Śpiewania.

Koncert z cyklu BPP przedstawia: występ laureatów konkursu Śpiewać każdy może.

3 maja na scenie Lekcji Śpiewania wystąpili młodzi, krakowscy, zdolni artyści; laureaci kultowego, nieistniejącego już konkursu „Śpiewać każdy może”. Publiczność zgromadzona na Małym Rynku usłyszała półgodzinne recitale Natalii Kwiatkowskiej, Ewy Novel, Adriana Sztupke oraz Bartosza Przytuły. „Śpiewać każdy może” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych konkursów piosenki. Jednocześnie jest to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Krakowa. W Rotundzie od ponad 30 lat, co miesiąc uczestnicy konkursu mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnym jury i zaśpiewać na scenie, na której występowały największe gwiazdy polskiej muzyki. Konkurs wyłonił takie talenty jak: Grzegorz Turnau, Renata Przemyk czy Grzegorz Halama.

Krakowskie foto-atelier z „efektami specjalnymi” Biblioteki Polskiej Piosenki

Dodatkowa atrakcja Lekcji Śpiewania to atelier fotograficzne, w którym każdy chętny miał okazję wykonać pamiątkowe zdjęcie w stroju krakowskim. Aby uatrakcyjnić nasze fotografie modele pozowali na specjalnym zielonym tle, które pozwoli podkładać podczas elektronicznej obróbki różne tła i „efekty specjalne”.

60. Lekcja Śpiewania

20 grudnia 2015 / BPP

60. Lekcja Śpiewania

3 maja 2016 / BPP

PATRONAT MIEDIALNY