Pospieszalski, Jan

Zgłoszenie do artykułu: Pospieszalski, Jan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pospieszalski, Jan

Data urodzenia:

29 stycznia 1955

Miejsce urodzenia:

Częstochowa

Informacje

Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer, także dziennikarz i prezenter TV, brat MarcinaMateusza Pospieszalskich. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Katowicach w klasie kontrabasu.

Muzykował od dzieciństwa w rodzinnym zespole pod nazwą Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława. Zadebiutował w 1976 r. w zespole Piotra Prońki.

Był gitarzystą basowym w zespole Czerwone Gitary w latach 1977–1980, w zespole towarzyszącym duetowi Marek i Wacek w latach 1981–1985, w zespole Voo Voo w latach 1986–1998. Brał także udział w nagraniach płyt Roberta JanowskiegoJustyny Steczkowskiej.

Jest kompozytorem muzyki do filmu Balanga (współautor Mateusz Pospieszalski, reż. Łukasz Wylężałek), muzyki do seriali animowanych Film pod strasznym tytułem, Bukolandia (reż. Leszek Gałysz), Przypadki Zwierzojeża (reż. Agnieszka Sadurska), muzyki teatralnej i piosenek.

Współpracował także z TVP jako prezenter i autor programu muzycznego Swojskie klimaty (1994–1995) oraz ze stacją TV Puls[1].

Bibliografia