Pospieszalski, Mateusz

Zgłoszenie do artykułu: Pospieszalski, Mateusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pospieszalski, Mateusz

Data urodzenia:

6 października 1965

Miejsce urodzenia:

Częstochowa

Informacje

Saksofonista altowy, kompozytor i aranżer, brat JanaMarcina Pospieszalskich. Muzykował od dzieciństwa w rodzinnym zespole pod nazwą Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława. Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu, uczył się w Liceum Muzycznym w Katowicach w klasie saksofonu.

Od 1983 r. gra z bratem Marcinem Pospieszalskim w zespole Tie Break, który w 1984 r. nawiązał współpracę ze Stanisławem Sojką (przekształcił się w jazz-rockową grupę Svora, w latach 1984–1985 działał pod nazwą Woo Boo Doo, w 1986 r. powrócił do pierwotnej nazwy). Od 1986 r. jest członkiem zespołu Voo Voo, współpracował z zespołem Free Cooperation i Maanam.

Brał także udział w nagraniach płyt, m.in. Renaty Przemyk, Justyny Steczkowskiej, Martyny Jakubowicz, Majki Jeżowskiej, Ryszarda Szeremety, Tomasza Stańki.

Jest laureatem:

– wyróżnienia indywidualnego w konkursie zespołów rozrywkowych szkół muzycznych I i II stopnia w Elblągu w 1981 r.,

– wyróżnienia w konkursie improwizacji jazzowej w Katowicach w 1983 r.,

– nagrody Play-Box ’94 w kategorii instrumentalista roku,

– nagrody za muzykę do filmu Gorący czwartek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1994 r.

Jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej oraz piosenek. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2005 jego piosenka Kiebyś ty... (słowa i wykonanie zespół Zakopower) otrzymała nagrodę jury w koncercie Premiery[1].

Bibliografia