Pospieszalski, Marcin

Zgłoszenie do artykułu: Pospieszalski, Marcin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pospieszalski, Marcin

Data urodzenia:

19 września 1963

Miejsce urodzenia:

Częstochowa

Informacje

Gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer, także producent, brat JanaMateusza Pospieszalskich. Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną w Częstochowie w klasie skrzypiec oraz Liceum Muzyczne w Katowicach. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie aranżacji i kompozycji doc. Andrzeja Zubka.

Muzykował od dzieciństwa w rodzinnym zespole pod nazwą Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława. Zadebiutował jako gitarzysta basowy w big-bandzie Liceum Muzycznego. Grał w zespołach Wojciecha Konikiewicza, Free Cooperation, Young Power, Tie Break2TM2,3, z którymi nagrywał płyty i występował na festiwalach jazzowych i rockowych w kraju oraz w Niemczech, Szwecji, Danii, Holandii, Belgii i Francji. Uczestniczył także w nagraniach płyt, m.in. Antoniny KrzysztońAnny Marii Jopek.

Jest kompozytorem muzyki filmowej, utworów instrumentalnych, tematów jazzowych i piosenek.

Jest laureatem:

– I nagrody solistycznej oraz dla zespołu Still Another Sextet na Jazz Juniors w Krakowie w 1984 r.,

– nagrody za muzykę do filmu Słodkogorzki (współaut. Tomasz Lipiński) na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1995 r.,

– nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk ’98, Fryderyk ’99 i Fryderyk 2000 w kategorii producent roku[1].

Bibliografia