Konkurs na piosenkę o tacie

24 czerwca 2019

Jest wiele pięknych piosenek o matkach. „Do ciebie mamo” Violetty Villas czy „Nie ma jak u mamy” w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego wzruszają przy każdym przesłuchaniu. Niestety piosenek wyśpiewanych z perspektywy dziecka lub osoby dorosłej, mówiących o ojcu, w polskiej muzyce jest jak na lekarstwo.

Poszukujemy utworu, który swoim wyrazem wpisze się w poetykę znanych piosenek mówiących o miłości dziecka do rodzica. Piosenki będącej rodzajem wspomnienia o ojcu, którego mieliśmy, mamy, a może chcielibyśmy mieć. W repertuarze wielu wykonawców, znacznie częściej poruszanym tematem jest motyw „matki”. Tymczasem rola ojca w życiu człowieka jest równie ważna, a przypisane są jej m.in. takie funkcje, jak wnoszenie w życie dziecka autorytetu, bezpieczeństwa i stabilności.

„Konkurs na piosenkę o tacie” ogłoszony jest z myślą o tegorocznej edycji koncertu „Memento Vitae”, który tradycyjnie odbędzie się 1 listopada na Cmentarzu Rakowickim.

Czekamy na Wasze utwory (tekst i muzyka) !!!

Rozstrzygnięcie konkursu!!!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs OKBPP na piosenkę o tacie wygrał utwór „Za miłość taty”, autorstwa Malwiny Tkacz i Krzysztofa Gwiazdy. Gratulujemy!

Pobierz Regulamin Konkursu301.22 KiB

Pobierz formularz konkursowy307.52 KiB