Lekcja Śpiewania

Siedemdziesiąta Trzecia i Trzydzieści Dziewięć Czterdziestych Piątych

23 sierpnia 2019
Spis piosenek
SPIS PIOSENEK:
1. DNIA PIERWSZEGO WRZEŚNIA
2. HEJ, CHŁOPCY, BAGNET NA BROŃ
3. SIEKIERA, MOTYKA
4. KARPACKA BRYGADA
5. MODLITWA OBOZOWA
6. MORZE, NASZE MORZE
7. TERAZ JEST WOJNA
8. TO MY DYWIZJON 303
9. SERCE W PLECAKU
10. OKA
11. MARSZ I KORPUSU
12. MARSZ II KORPUSU
13. DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ
14. LWOWSKIE PUCHACZE
15. MARSZ MOKOTOWA
16. GDZIE SĄ KWIATY Z TAMTYCH LAT
17. RÓŻA I BEZ
18. MARSZ PUŁKOWNIKA BOGEY'A
19. NAPRZÓD DO BOJU ŻOŁNIERZE
20. CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO
21. MAZUREK DĄBROWSKIEGO
22. NIM WSTANIE DZIEŃ – PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK
Opis lekcji

1 września 2019 r.,
Kraków, Mały Rynek,
godzina 17.00

O godzinie 17.00 na Małym Rynku w Krakowie rozpocznie się 73 39/45. edycja Lekcji Śpiewania, specjalna Lekcja z ułamkowym liczebnikiem, przygotowana z okazji smutnej, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Na koncert „Wrzesień 1939”, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: Biblioteka Polskiej Piosenki, Teatr Loch Camelot i Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Koncert poprowadzą Ewa Kornecka i Waldemar Domański, pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania. Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 3500 bezpłatnych śpiewników.

Ponadto uczestnicy Lekcji wraz ze śpiewnikiem będą mogli otrzymać wyjątkowe wydawnictwo CD Biblioteki Polskiej Piosenki pt.: „ Album Patriotyczny” (dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019). „ Album Patriotyczny” to krakowski muzyczny wkład w obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Utwory, które znajdują się na tej płycie zostały nagrane przez zwykłych ludzi, przedstawicieli wszystkich pokoleń. Dzieci, dorośli i starsi zaśpiewali piosenki II wojny światowej tak jak potrafili najlepiej i najpiękniej. Kolejka do mobilnego studia nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki potwierdziła, że pamięć o niełatwej, polskiej historii nadal zmusza do refleksji i wywołuje potrzebę oddania czci ludziom i bohaterom tamtych czasów.

73 39/45. Lekcja Śpiewania

2 września 2019 / OKBPP