Lekcja Śpiewania

Osiemdziesiąta siódma

19 kwietnia 2024
Spis piosenek
SPIS PIOSENEK:
1. MAZUREK TRZECIEGO MAJA
2. POCHWAŁA WESOŁOŚCI
3. ŚWIĘTA MIŁOŚCI (HYMN SZKOŁY RYCERSKIEJ)
4. POLONEZ TRZECIEGO MAJA
5. TRZECI MAJ
6. POLONEZ KOŚCIUSZKI
7. STANISŁAW AUGUST PONIATOWSKI
8. PRZY SADZENIU RÓŻ
9. KADRÓWKA
10. KIEDY ROZUM ŚPI
11. W SZKOLE WOLNOŚCI
12. KRÓL
13. OJCZYZNA
14. WŁADZA
15. CHODZI O TO, ŻEBY NIE BYĆ IDIOTĄ
16. POCHWALONE NIECH BĘDĄ PTAKI
17. ODA DO RADOŚCI (HYMN UNII EUROPEJSKIEJ)
18. DOBRANOC OJCZYZNO
19. MAZUREK DĄBROWSKIEGO (POLSKI HYMN NARODOWY)
20. CZARNY CHLEB I CZARNA KAWA (PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK)
Opis lekcji

3 maja 2024 r.,
Kraków, Mały Rynek,
godzina 17.00

87. Krakowska Lekcja Śpiewania87. Krakowska Lekcja Śpiewania

87. KRAKOWSKA LEKCJA ŚPIEWANIA „MAJOWA JUTRZENKA”
„Majowa Jutrzenka” – to tytuł 87. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się 3 maja o godz. 17.00 na Małym Rynku. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni i piosenki patriotyczne. Lekcję poprowadzi Waldemar Domański – pomysłodawca wydarzenia i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.
Specjalnie z okazji majowej Lekcji Śpiewania Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Papierowa wersja śpiewnika nie jest jedyną możliwością, by wspólnie śpiewać – wystarczy pobrać śpiewnik na telefon ze strony Biblioteki Polskiej Piosenki.
Organizatorami koncertu są Miasto Kraków i Biblioteka Polskiej Piosenki.

Spis 'Krakoskich' Dobrodziejów

SPIS 'KRAKOSKICH' DOBRODZIEJÓW

Od wielu lat Biblioteka Polskiej Piosenki jest inicjatorem akcji artystycznych i społecznych. Warto wymienić kilka z nich: Krakowska Lekcja Śpiewania, Pogromcy Bazgrołów, Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, Narodowy Bar Mleczny i wiele innych.

Sukces tych inicjatyw w dużej mierze zawdzięczam pomocy życzliwych mediów, zwykłych ludzi, urzędów i instytucji. Dlaczego?

Entuzjazm i determinacja zawsze zbliżały do siebie ludzi dobrej woli, którzy poświęcali swój prywatny czas na realizację wyznaczonych celów.

Nie każdy ma tyle szczęścia co ja, więc… po latach przyszła pora na rewanż.

Od lat obserwuję próby „naprawy tego świata” przez „pozytywnie zakręconych”, aktywistów oraz innych krakowskich dobroczyńców.

Nie jest ich zbyt wielu i nie wszyscy potrafią skutecznie zrealizować swoje cele.

Dlatego zapraszam do współpracy i zgłaszania szlachetnych projektów, za którymi nie stoi wielki biznes lub publiczne granty. Poszukuję pozytywnie zakręconych, aby móc wesprzeć ich w początkowej, często trudnej drodze do sukcesu lub przedstawić wybitną działalność tych, którzy od lat poświęcają swój prywatny czas dla dobra społeczeństwa.

Zachęcam, aby przesyłać na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl kandydatury ludzi, organizacji, stowarzyszeń, które Waszym zdaniem reprezentują szlachetne inicjatywy, pozbawiane cynizmu, polityki i tymczasowości.

Moja pomoc to prezentacja takich działań w trakcie cyklicznych koncertów Krakowska Lekcja Śpiewania, które od lat gromadzą tłumy ludzi na Dużym i Małym Rynku.

Na stronie www.BibliotekaPiosenki.pl, znajduje się zakładka, gdzie powstaje:
SPIS „KRAKOSKICH” DOBRODZIEJÓW
Istnieje strona www.SpisKrakoskichDobrodziejow.pl
Jesteśmy również na Facebooku https://www.facebook.com/SpisKrakoskichDobrodziejow

DOTYCHCZASOWI LAUREACI:

  • Druhna Chodkiewicz i ZHP – za akcję oddawania szpiku
  • Jolanta Kapica – za zainicjowanie pomysłu utworzenia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej kąpieliska Zakrzówek, które stało się wielką atrakcją Krakowa
  • Zarząd Zieleni Miejskiej – za wsparcie i realizację obywatelskiej inicjatywy utworzenia kąpieliska Zakrzówek, które stało się wielką atrakcją Krakowa
  • Profesor Piotr Chłosta – za wybitny wkład w profilaktykę i leczenie „męskich chorób” oraz zamianę chorób agresywnych i śmiertelnych na choroby przewlekłe lub zdrowie
  • Piotr Stanisław Ronduda – za stworzenie na mapie Krakowa miejsca spotkań ludzi dobrej woli, za umiejętności integrowania mieszkańców

Dzięki tej liście i zebraniu informacji w jednym miejscu o rodzących się i początkowo niezbyt popularnych działaniach obywatelskich, łatwiej będzie dotrzeć do mieszkańców Krakowa, znaleźć sponsorów, powiadomić media.

Piszcie na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl

Waldemar Domański
Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

87. Krakowska Lekcja Śpiewania - zaproszenie

18 kwietnia 2024 / OKBPP

PATRONI MEDIALNI