Lekcja ¦piewania

Osiemdziesi±ta siódma

19 kwietnia 2024
Spis piosenek
SPIS PIOSENEK:
1. MAZUREK TRZECIEGO MAJA
2. POCHWAŁA WESOŁO¦CI
3. ¦WIĘTA MIŁO¦CI (HYMN SZKOŁY RYCERSKIEJ)
4. POLONEZ TRZECIEGO MAJA
5. TRZECI MAJ
6. POLONEZ KO¦CIUSZKI
7. STANISŁAW AUGUST PONIATOWSKI
8. PRZY SADZENIU RÓŻ
9. KADRÓWKA
10. KIEDY ROZUM ¦PI
11. W SZKOLE WOLNO¦CI
12. KRÓL
13. OJCZYZNA
14. WŁADZA
15. CHODZI O TO, ŻEBY NIE BYĆ IDIOTˇ
16. POCHWALONE NIECH BĘDˇ PTAKI
17. ODA DO RADO¦CI (HYMN UNII EUROPEJSKIEJ)
18. DOBRANOC OJCZYZNO
19. MAZUREK DˇBROWSKIEGO (POLSKI HYMN NARODOWY)
20. CZARNY CHLEB I CZARNA KAWA (PIOSENKA NA WSZELKI WYPADEK)
Opis lekcji

3 maja 2024 r.,
Kraków, Mały Rynek,
godzina 17.00

87. Krakowska Lekcja ¦piewania87. Krakowska Lekcja ¦piewania

87. KRAKOWSKA LEKCJA ¦PIEWANIA „MAJOWA JUTRZENKA”
„Majowa Jutrzenka” – to tytuł 87. Krakowskiej Lekcji ¦piewania, która odbędzie się 3 maja o godz. 17.00 na Małym Rynku. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i ¶piewaj±cej publiczno¶ci zabrzmi± pie¶ni i piosenki patriotyczne. Lekcję poprowadzi Waldemar Domański – pomysłodawca wydarzenia i dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.
Specjalnie z okazji majowej Lekcji ¦piewania Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 2000 bezpłatnych ¶piewników. Papierowa wersja ¶piewnika nie jest jedyn± możliwo¶ci±, by wspólnie ¶piewać – wystarczy pobrać ¶piewnik na telefon ze strony Biblioteki Polskiej Piosenki.
Organizatorami koncertu s± Miasto Kraków i Biblioteka Polskiej Piosenki.

Spis 'Krakoskich' Dobrodziejów

SPIS 'KRAKOSKICH' DOBRODZIEJÓW

Od wielu lat Biblioteka Polskiej Piosenki jest inicjatorem akcji artystycznych i społecznych. Warto wymienić kilka z nich: Krakowska Lekcja ¦piewania, Pogromcy Bazgrołów, Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka, Narodowy Bar Mleczny i wiele innych.

Sukces tych inicjatyw w dużej mierze zawdzięczam pomocy życzliwych mediów, zwykłych ludzi, urzędów i instytucji. Dlaczego?

Entuzjazm i determinacja zawsze zbliżały do siebie ludzi dobrej woli, którzy po¶więcali swój prywatny czas na realizację wyznaczonych celów.

Nie każdy ma tyle szczę¶cia co ja, więc… po latach przyszła pora na rewanż.

Od lat obserwuję próby „naprawy tego ¶wiata” przez „pozytywnie zakręconych”, aktywistów oraz innych krakowskich dobroczyńców.

Nie jest ich zbyt wielu i nie wszyscy potrafi± skutecznie zrealizować swoje cele.

Dlatego zapraszam do współpracy i zgłaszania szlachetnych projektów, za którymi nie stoi wielki biznes lub publiczne granty. Poszukuję pozytywnie zakręconych, aby móc wesprzeć ich w pocz±tkowej, często trudnej drodze do sukcesu lub przedstawić wybitn± działalno¶ć tych, którzy od lat po¶więcaj± swój prywatny czas dla dobra społeczeństwa.

Zachęcam, aby przesyłać na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl kandydatury ludzi, organizacji, stowarzyszeń, które Waszym zdaniem reprezentuj± szlachetne inicjatywy, pozbawiane cynizmu, polityki i tymczasowo¶ci.

Moja pomoc to prezentacja takich działań w trakcie cyklicznych koncertów Krakowska Lekcja ¦piewania, które od lat gromadz± tłumy ludzi na Dużym i Małym Rynku.

Na stronie www.BibliotekaPiosenki.pl, znajduje się zakładka, gdzie powstaje:
SPIS „KRAKOSKICH” DOBRODZIEJÓW
Istnieje strona www.SpisKrakoskichDobrodziejow.pl
Jeste¶my również na Facebooku https://www.facebook.com/SpisKrakoskichDobrodziejow

DOTYCHCZASOWI LAUREACI:

  • Druhna Chodkiewicz i ZHP – za akcję oddawania szpiku
  • Jolanta Kapica – za zainicjowanie pomysłu utworzenia we współpracy z Zarz±dem Zieleni Miejskiej k±pieliska Zakrzówek, które stało się wielk± atrakcj± Krakowa
  • Zarz±d Zieleni Miejskiej – za wsparcie i realizację obywatelskiej inicjatywy utworzenia k±pieliska Zakrzówek, które stało się wielk± atrakcj± Krakowa
  • Profesor Piotr Chłosta – za wybitny wkład w profilaktykę i leczenie „męskich chorób” oraz zamianę chorób agresywnych i ¶miertelnych na choroby przewlekłe lub zdrowie
  • Piotr Stanisław Ronduda – za stworzenie na mapie Krakowa miejsca spotkań ludzi dobrej woli, za umiejętno¶ci integrowania mieszkańców

Dzięki tej li¶cie i zebraniu informacji w jednym miejscu o rodz±cych się i pocz±tkowo niezbyt popularnych działaniach obywatelskich, łatwiej będzie dotrzeć do mieszkańców Krakowa, znaleĽć sponsorów, powiadomić media.

Piszcie na skrzynkę email dobrodzieje@bibliotekapiosenki.pl

Waldemar Domański
Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki

87. Lekcja ¦piewania

3 maja 2024 / OKBPP

87. Krakowska Lekcja ¦piewania - zaproszenie

18 kwietnia 2024 / OKBPP

PATRONI MEDIALNI