Leśniak, Tadeusz

Zgłoszenie do artykułu: Leśniak, Tadeusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Leśniak, Tadeusz

Data urodzenia:

1960

Informacje

Pianista, aranżer i kompozytor. Rozpoczął karierę w 1982 r., otrzymując wyróżnienie na festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie z Grupą Marka B. Od 1983 r. był związany z Wałami Jagiellońskimi, gdzie odpowiadał za aranżacje i kompozycje. Jest autorem wielu przebojów, m.in. Monika dziewczyna ratownika. W 1988 r. zdobył I nagrodę na „Jazz Juniors” z trio New Market i nagrodę indywidualną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W latach 1991–1997 współpracował z kabaretem Marcina Dańca. W latach 2000–2002 grał w zespole Jose Torres y Salsa Tropical. Współpracował z największymi gwiazdami polskiej estrady i jazzu, takimi jak: Marek Bałata, Majka Jeżowska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Ryszard Styła, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, a także z grupą Maanam, Mr. Bober’s FriendsSkaldami. Obecnie występuje w kilku innych formacjach, m.in. we własnym zespole o nazwie Sqad Of Thad i salsowym Milagros y Su Gruppo[1].

Bibliografia