Logan-Tomaszewski, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Logan-Tomaszewski, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Logan-Tomaszewski, Krzysztof

Pseudonim:

Logan, Krzysztof

Horbaczewska, Elżbieta

Właściwie:

Tomaszewski, Krzysztof

Data urodzenia:

18 stycznia 1945

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Autor tekstów piosenek, także scenarzysta i dziennikarz. Absolwent Wydziału Realizacji Telewizyjnej i Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Współpracował z Redakcją Reportaży Programu III Polskiego Radia oraz ze Studiem Rytm. W 1977 r. debiutował jako autor tekstów piosenek dla grupy Bemibem. Piosenki z jego tekstami znalazły się także w repertuarze Andrzeja i Elizy, Felicjana Andrzejczaka, Ewy Bem, Krzysztofa Cugowskiego, Andrzeja Dąbrowskiego, Grupy ABC, Waldemara Koconia, Andrzeja Rybińskiego, Ireny Santor, Skaldów, Lidii StanisławskiejTestu.

Od 1991 r. prowadzi własne wydawnictwo POW Logan. Jest autorem książek: Zawsze możesz powrócić, Poeta mikrofonu – Bohdan Tomaszewski, Supergwiazdy na walizkach, Ecstasy – 10 opowiadań o miłości, Wierna samotność, Odpoczynek Casanovy, Zawodowiec[1].

Bibliografia